o násslužbyporadenstvío nábytkufotoalbumna prodejodkoupímekde nás najdetenapište námOpravy historického nábytku

Kulturní bohatství, tvořené po staletí našimi předky, uložené v muzeích, galeriích, na hradech i zámcích, je zpravidla vhodně udržováno.


Historický nábytek a ostatní předměty, dochované v našich domovech, většinou nejsou jen památkou na babičku, ale i používanými předměty. Celé pokoje stylového nábytku, nebo jen jeho samostatné kusy, jako jsou komody, truhly, špajzky, skříně, židle, stoly, šperkovnice, reliéfy, sošky apod., které nám zdobí a spolu s moderním nábytkem dotvářejí náš domov, musí dnes a denně odolávat klimatickým, biologickým a mechanickým vlivům vznikajícím v našich domovech.
I tento většinou méně cenný nábytek je kulturní památkou a zaslouží si, aby se dochoval našim potomkům v dobrém stavu. Vždyť je mnohdy vyroben ručně bez použití i těch nejjednodušších strojů a dodnes nás ohromuje svými tvary a funkčností.


Není zvláštností, když tehdy truhlář ručně vyrobil i veškeré kování jen se základními
znalostmi o zpracování kovů a dodnes je funkční.


Smyslem oprav historického nábytku je, aby opravovaný předmět neztratil svůj dobový vzhled ani hodnotu. To znamená, že oprava musí být citlivá, co nejméně viditelná a s použitím původních materiálů a technologií dobové výroby.